Sociální pracovník střediska racek

Typ vztahu: Pracovní smlouva
Plat: 16 000 - 17 000
Místo výkonu: Kutná Hora
Délka úvazku: Na dobu určitou
Zaměstnavatel: Oblastní charita…
Požadované vzdělání: Vyšší odborné / Vysoká škola - magisterské / Vysoká škola - bakalářské

Informace o pozici

Náplň práce:

  • výkon odborné sociální práce v ambulatní poradně a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v sociálně vyloučených lokalitách
  • poskytování poradenství v oblastech sociálních systémů, vzdělání, speciálně v dluhové problematice
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
  • pomoc při aktivizaci uživatelů služeb, při obnovení nebo upevnění jejich kontaktu s přirozeným sociálním prostředím
  • zprostředkování navazujících služeb

Požadavky:

  • VOŠ nebo VŠ vzdělání dle požadavku zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
  • trestní bezúhonnost
  • schopnost pracovat s lidmi ze sociálně vyloučených lokalit
  • dobrá orientace v dávkách státní sociální podpory a sociální péče, v právním systému
  • orientace v odborném poradenství a předchozí praxe či zkušenost s prací v neziskovém sektoru velkou výhodou
  • časová flexibilita, vysoká odolnost vůči stresu
  • ztotožnění se s posláním organizace
  • schopnost samostatné práce i týmové spolupráce
  • výborné organizační a komunikační schopnosti
  • řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič výhodou

Nabízíme:

  • zaměstnání na plný úvazek
  • pracovní poměr na dobu určitou od 1.6.2017 do 31.5.2018 (poté možnost dalšího prodloužení)
  • smysluplnou, tvůrčí práci v zajímavém oboru
  • přátelský kolektiv
  • zaškolení, získání nových zkušeností při spolupráci s ostatními zaměstnanci
  • dobré pracovní zázemí, prostor pro seberealizaci
  • možnost dalšího vzdělávání, supervize
    • pracovní doba: fkexibilní (závislá na provozu služeb, tj. 8:00 –16:00)
  • mzdové ohodnocení odpovídající zkušenostem a praxi

Váš životopis a motivační dopis na téma: ,, S jakými problémy podle Vás přicházejí nejčastěji klienti do odborné sociální poradny (tzn. jaké záležitosti zaměstnanec poradny pomáhá klientovi řešit.“ zasílejte na adresu: personal.charita@kh.cz. Do předmětu uveďte ,, Výběrové řízení – sociální pracovník Střediska Racek".

Vybraní uchazeči budou telefonicky kontaktováni a pozváni k ústním pohovorům (termín bude upřesněn). Vyhrazujeme si právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.

Bližší informace o pracovní nabídce: Mgr. Petra Zítová, vedoucí Střediska Racek, tel: 733 755 970,

Mgr. Monika Pospíšilová, DiS., personalistka, tel: 731 405 538.

Požadované schopnosti a osobnostní předpoklady:

Řidičský průkaz skupiny B aktivní řidič podmínkou

Týden dovolené navíc Příspěvěk na vzdělávání Flexibilní pracovní doba

Kontaktní údaje

Oblastní charita Kutná Hora

Havířská 403/3, Kutná Hora

Kontaktní osoba: Mgr. Monika Pospíšilová, DiS.

731405538